Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają mi rodzice, brzmi: „Jaki sport powinien uprawiać mój [syn/córka]?”. Czy mówimy o początku nowego roku szkolnego, czy o środku sezonu, zawsze mam tę samą odpowiedź: to nie ma znaczenia.

Bycie świetnym sportowcem ma niewiele wspólnego z byciem dobrym w jednym sporcie. Jasne, niektóre umiejętności przychodzą niektórym dzieciom bardziej naturalnie niż innym – kiedy moje dzieci miały pięć lat, wiedziałem, że jedno z nich będzie fantastyczne w piłce nożnej, a drugie będzie świetne w lacrosse – ale nigdy nie powiedziałbym, że te dzieci są skazane na wielkość w tych sportach.

Na to pytanie można odpowiedzieć o wiele łatwiej niż myślisz: jeśli chcesz, aby twoje dziecko było świetnym sportowcem, to pozwól mu uprawiać jak najwięcej różnych sportów. W ten sposób rozwiną ogólny atletyzm, który pozwoli im doskonalić się we wszystkich z nich. Niektóre zespoły wymagają tony aerobik fitness, niektóre wymagają dużo siły, niektóre wymagają szybkość i zwinność, niektóre wymagają koordynacji ręka-oko – nie ma jednego sportu, gdzie wszystkie te cechy są najlepiej szlifowane. Bez względu na to, jakie są mocne strony Twojego dziecka lub w czym według Ciebie najbardziej by się doskonaliło, jest tam jakiś sport. Więcej na: jasportowiec.pl