Fotele do pedicure i innych zabiegów na stopach powinny być wygodne, wytrzymałe i łatwe w sterowaniu. Stanowią istotny element wyposażenia wielu salonów kosmetycznych, szczególnie tych specjalizujących się w profesjonalnej pielęgnacji stóp. 

O czym warto pamiętać w czasie zakupu? 

Fotel do podologii powinien przede wszystkim pozwalać na przyjmowanie wygodnej pozycji w trakcie wykonywania zabiegów. Istotne jest zwłaszcza ustawienie stóp, które powinno ułatwiać dostęp do ich całej powierzchni, a jednocześnie nie zaburzać komfortu osoby korzystającej z zabiegu. 

Kluczową sprawą jest pod tym względem możliwość manewrowania ustawieniem fotela – podwyższanie i opuszczanie siedziska, zmiana nachylenia oparcia oraz regulacja ustawienia podnóżków. Niektóre modele, dostępne w ofercie https://activeshop.com.pl/podologia/fotele-do-podologii.html, pozwalają także na automatyczne regulowanie ustawieniem podłokietników. Fotel powinien również się obracać o 360 stopni, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem osoby świadczącej usługi. 

Wśród materiałów wartych polecenia znajduje się skóra naturalna oraz – coraz częściej wybierana – skóra ekologiczna. Ta ostatnia jest wybierana z uwagi na jej łatwe czyszczenie, dużą odporność mechaniczną oraz niewrażliwość na wodę i kosmetyki. 

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na dołączone do foteli certyfikaty medyczne, które potwierdzają możliwość ich bezpiecznego stosowania w salonach o różnym profilu. Ponadto warto upewnić się jaki jest termin gwarancji oferowanej dla danego fotela. Najczęściej jest udzielana na okres 2 lat.