Uchwyty są ważnym elementem sprzętu do przenoszenia materiałów i występują w wielu różnych wersjach. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wybór odpowiedniego uchwytu dla danego zastosowania, w tym rozmiar i waga ładunku oraz to, jak może się on zmieniać podczas użytkowania. Haki, trawersy i haki końcowe są stosowane w połączeniu z urządzeniami podnoszącymi, aby umożliwić bezpieczne i łatwe przenoszenie ciężkich ładunków. Wchodząc chociażby na stronę takiego przedstawiciela na rynku jak https://e-hak24.pl, możemy zapoznać się z bogatym wyborem rodzajów haków do różnych zastosowań. Haki mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, w tym ze stali, aluminium i tworzywa sztucznego.

Poniższe uchwyty oferują szeroki zakres rozwiązań dla wielu różnych zastosowań:

Haki

Haki służą do zawieszania lub podnoszenia pojemników w celu ich łatwego przemieszczania. Haki te są zwykle przymocowane do łańcucha lub liny, dzięki czemu można je łatwo zawiesić na haku lub innym mocowaniu. Mogą być również używane do podnoszenia obiektów poprzez przymocowanie ich bezpośrednio do podnoszonego obiektu.

Głowice poprzeczne

Głowice poprzeczne to przystawki, które pasują do poprzeczek w wózkach widłowych, aby umożliwić im przenoszenie więcej niż jednego pojemnika jednocześnie bez zgniatania ich razem lub uszkadzania ich powierzchni. Poprzeczki są zazwyczaj wykonane z grubego materiału metalowego, takiego jak stal, który jest wystarczająco mocny, aby nie zginać się pod dużym obciążeniem, ale jednocześnie na tyle elastyczny, aby nie złamać się pod wpływem nacisku, gdy naciska się na niego ręką (co mogłoby się zdarzyć, gdyby był wykonany z czegoś twardszego, jak żeliwo).