Kiedy dziecko Twojego przyjaciela zostało ochrzczone, często jesteś w lepszej sytuacji niż wiele osób, aby wybrać dobry prezent. Rodzice dziecka będą mieli zazwyczaj pełne ręce roboty i prawdopodobnie będą chcieli skupić się na samej uroczystości, więc to do Ciebie należy upewnienie się, że dziecko dostanie coś miłego. Jednym z największych wyzwań jest znalezienie czegoś, co będzie odpowiednie dla kogoś, kto dopiero zaczyna życie, ale także czegoś, co będzie użyteczne – nie chcesz przecież dać zabawki, którą dziecko nie będzie się jeszcze bawić, ani zbyt małych ubranek. Może być również trudno określić, jaki przedział wiekowy byłby odpowiedni – dziecko może nawet nie mieć jeszcze zębów.

 

Ponadto istnieje kilka rzeczy, których zdecydowanie należy unikać podczas dawania prezentów:

 

Nie dawaj niczego, co mogłoby skrzywdzić dziecko, np. ostrych przedmiotów lub czegokolwiek zawierającego ołów lub małe części (nawet jeśli są w opakowaniu zabezpieczonym przed dziećmi). Nie dawaj niczego, co mogłoby potencjalnie wywołać reakcję alergiczną. Nie podawaj niczego, co zostało wyprodukowane w Chinach.

 

Nie przejmuj się, jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy! Zawsze możesz poprosić rodziców o sugestie, a następnie się nimi zainspirować!

Więcej porad znajdziesz na stronie momstyle.pl