Wypadanie włosów jest coraz częściej spotykanym problemem. W wielu przypadkach lekarz stwierdza, że to spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami witaminy A, B i E. Może to być dziedzicznie uwarunkowane lub nastąpić po okresie ciąży.

Nadmierne wypadanie włosów może być także skutkiem stresu, objawiającego się poprzez pocenie się i osłabienie organizmu. Czasem można zaobserwować również problemy ze snem, które pojawiają się pod wpływem stresu. Organizm w wyniku stresu może także produkować więcej kortyzolu – hormonu, który negatywnie wpływa na zdrowie i kondycję włosów.

Wypadanie włosów jest problemem, z którym coraz częściej boryka się współczesna społeczność. Nadmierne wypadanie włosów może prowadzić do ich łamliwości i w konsekwencji do ich wypadania. Dlatego też warto zgłosić się do lekarza, który rozpozna przyczynę problemu i zaleci odpowiednie leczenie. Jeśli nie jest możliwe ustalenie przyczyny problemu, to można skorzystać z pomocy trychologa – specjalisty ds. włosów. Trycholog posiada odpowiedni sprzęt i know-how, dzięki czemu może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Pamiętaj, że im szybciej zgłosisz się po pomoc, tym szybciej uda Ci się pozbyć problemu. Nie bój się korzystać z pomocy specjalisty – to jedyny sposób na to, by skutecznie poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów.

Laserowa terapia wypadania włosów to innowacyjna i skuteczna metoda leczenia tego problemu. Laserowa terapia wykorzystuje działanie lasera, który stymuluje cebulki włosowe do produkcji nowych włosów. Poza tym, laserowa terapia pomaga wzmocnić istniejące włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, dlatego można ją stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Laserowa terapia jest skuteczna w 95% przypadków i można ją stosować zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo.