Kiedy robi się coraz zimniej, a dni stają się krótsze, jedyną rzeczą, którą chcesz zrobić, to wpełznąć pod kołdrę i zahibernować się do nadejścia wiosny. Istnieje jednak kilka prostych sztuczek makijażowych, które sprawią, że zimowy makijaż będzie wyglądał równie dobrze, jak jego ciepły odpowiednik.

Najważniejsze to skupić się na oczach i ustach. Podkreśl swoje spojrzenie delikatnym kolorem, takim jak nude lub jasny brąz i pamiętaj o wypełnieniu brwi, aby były wyraziste – zapewniają one równowagę dla Twojej twarzy, gdy brakuje Ci słonecznych dni. Odważne usta z odrobiną połysku pomogą Ci poczuć się bardziej rozbudzoną, kiedy jesteś senna, ale uważaj, żeby nie przesadzić – nie chcesz przecież wyglądać jak statystka z Moulin Rouge!

Aby Twoja skóra wyglądała świeżo, nałóż krem nawilżający przed nałożeniem jakiegokolwiek innego makijażu. Następnie, zamiast pudru, użyj żelu lub płynnego podkładu, aby uzyskać efekt mieszania, który nie będzie pękał z powodu przesuszenia. Dzięki temu skóra nie będzie wyglądała zbyt matowo, jeśli zdecydujesz się zrezygnować z pudru. Pudrowy róż do policzków jest lepszy niż kremowy w zimie, ponieważ kremowy róż do policzków ma tendencję do szybkiego rozpływania się z twarzy w chłodniejszych temperaturach. Korektor stosuj oszczędnie, aby nie wyglądać jak ciastko lub błyszcząca skóra. Więcej na stylishbasket.pl