Najlepszym sposobem na naukę jazdy samochodem jest zabranie doświadczonego kierowcy na praktykę. Ale jeśli nadal nie możesz znaleźć takiego do pomocy, oto kilka wskazówek dla Ciebie:

-Po pierwsze, miej jasny umysł i upewnij się, że możesz naprawdę poświęcić się jeździe. Jeśli uważasz, że to będzie zbyt wiele pracy, nawet nie próbuj.

-Znajdź spokojne otoczenie bez rozpraszaczy i hałasów. Należy również znaleźć drogę, która nie jest zbyt ruchliwa i ma mały ruch.

-Zacznij od miejsca parkingowego, najbardziej podstawowych umiejętności w prowadzeniu samochodu. Praktyka czyni mistrza. Pamiętaj, aby spojrzeć za siebie lub sprawdzić lusterka przed skręceniem, aby uniknąć zderzenia z innym pojazdem lub zjechania z drogi.

-Postaraj się najpierw opanować ogólny układ kierowniczy i nie bądź zbyt zafiksowany na zmianie biegów. Trzymaj ręce na godzinie 10 i 2 i obracaj górną część ciała w kierunku, w którym chcesz, aby samochód jechał. Jadąc do przodu, upewnij się, że prawa stopa znajduje się na pedale gazu, podczas gdy lewa mocno naciska na pedał hamulca; skręcając w prawo, użyj większego nacisku na pedał gazu, jednocześnie zwalniając hamulec; skręcając w lewo, naciśnij mocniej na hamulec, jednocześnie zwalniając pedał gazu. Więcej na: trans-moto.pl