Jestem pewien, że jesteś zaznajomiony z dietą wegetariańską, ale czy wiesz, co właściwie składa się na dietę wegetariańską? Termin „wegetariański” jest często rzucany, gdy ludzie mówią o żywności i odżywianiu, ale nie zawsze oznacza to samo. Istnieje wiele różnych rodzajów diet wegetariańskich, ale większość z nich ma pewne wspólne cechy.

Dieta wegetariańska jest zdefiniowana jako taka, która wyklucza wszystkie rodzaje mięsa z menu. Oznacza to, że ryby, drób, a nawet owoce morza są poza granicami dla osób stosujących dietę wegetariańską. Osoby stosujące ścisłą dietę wegetariańską nie będą spożywać żadnych produktów zwierzęcych, nawet nabiału czy jaj.

Dieta laktowegetariańska to taka, która dopuszcza nabiał jako dodatek do białek roślinnych i owoców. Dieta laktowegetariańska obejmuje również jajka oprócz innych pokarmów dozwolonych na diecie laktowegetariańskiej. Lacto-ovo wegetarianie mogą również jeść ser i inne produkty mleczne, takie jak jogurt. Diety te są często uważane za „najzdrowsze”, ponieważ oferują mnóstwo białka i wapnia, aby utrzymać organizm w tip top shape.

Dieta wegańska to taka, która wyklucza jakiekolwiek produkty pochodzenia zwierzęcego.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie onluxury.pl