Za pierwszym razem, gdy idziesz na przejażdżkę samochodem z nowym przyjacielem, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed czasem. Ważne jest, aby omówić, co się stanie podczas jazdy, abyście oboje byli przygotowani i czuli się komfortowo ze sobą, a także zwracali uwagę na drogę. Dobrze jest też wiedzieć, co może się stać, jeśli będziecie musieli się zatrzymać z jakiegoś powodu, zwłaszcza jeśli będziecie w nieznanym miejscu.

Przed jazdą

Najpierw zdecyduj, kto będzie prowadził samochód. Jeśli jedna osoba ma samochód, zaproponuj, że pozwolisz jej prowadzić. Jeśli żadne z Was nie ma samochodu, ustalcie, jak chcecie się tam dostać i umówcie się, że ktoś inny będzie prowadził – rodzice lub przyjaciel, który ma prawo jazdy. Upewnij się, że ta osoba zgodzi się, abyście oboje pojechali razem, zanim zrobisz plany ze swoim przyjacielem.

Jeśli to możliwe, ćwicz z wyprzedzeniem! Wiele rzeczy może pójść nie tak, jeśli chodzi o pierwszą wspólną jazdę, nawet jeśli jest to tylko przejazd wokół bloku. Możesz natknąć się na niespodziewany ruch uliczny, rowery lub psy, które niespodziewanie wybiegną na ulicę, lub ludzi, którzy wychodzą na spacer z psami lub jeżdżą na rowerach i nie widzą, że się zbliżasz. Lepiej jest dowiedzieć się o tych rzeczach z wyprzedzeniem, niż wypróbowywać je na własnej skórze. Więcej na: motole.pl