Kilka pierwszych jazd na nowym rowerze będzie bardzo ekscytujących. Jest oczekiwanie na poznanie go, a potem przyjemność z przekonania się, jak dobrze pasuje do Ciebie. Oprócz przyjrzenia się samemu rowerowi, oto kilka rzeczy do rozważenia:

-Ustawienie – Zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, że Twoje stopy są we właściwej pozycji (prosto do przodu i w dół), ręce są we właściwym miejscu (na górze lub tuż pod kierownicą), a Twoja waga jest wyśrodkowana na każdym pedale. Czy jesteś zbyt rozciągnięty? Zbyt pochylony?

-Rozmiar ramy – Jeśli masz możliwość, warto zacząć od mniejszego rozmiaru ramy, aby szybciej pokonywać zakręty, obniżyć środek ciężkości i zapewnić sobie większą przyjemność z jazdy. Mniejszy rower zmieni również Twoje odczucia związane z jazdą na nim – będziesz bardziej doceniać swój większy rower, gdy przyzwyczaisz się do łatwiejszego manewrowania.

-Hamulce – Przed wyjściem z domu upewnij się, że Twoje hamulce działają prawidłowo. Wypróbuj oba hamulce na chodniku, trawie i ziemi. Baw się nimi, pochylając się do przodu i do tyłu. Ściśnij je dobrze podczas szybkiego zjazdu w dół, aby sprawdzić, czy się ślizgają lub piszczą. Czy zatrzymują Cię szybciej niż byś chciał? Więcej na: tuningster.pl