Remont dachu to duży krok w kierunku lepszego życia w domu. Jest to inwestycja w przyszłość Twojego domu, ponieważ poprawi jego wartość, wygląd i komfort. Proces ten nie jest łatwy, ale jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad, będzie znacznie łatwiejszy:

 

Jaki jest całkowity koszt projektu pokrycia dachowego? Chociaż dokładna kwota będzie zależeć od kilku czynników (takich jak rozmiar i typ domu, czy robisz to sam, czy zatrudniasz profesjonalistów i tak dalej), powinieneś zrobić ogólny pomysł, korzystając z dostępnych zasobów. Zacznij od kilku podstawowych obliczeń: ile stóp kwadratowych ma Twój dach? Ile kosztuje jedna stopa kwadratowa pokrycia dachowego w Twojej okolicy? Jaka jest całkowita liczba stóp kwadratowych w Twoim domu (policz zarówno przestrzeń mieszkalną, jak i poddasze)?

 

Do pokryć dachowych stosuje się różne materiały, od gontów asfaltowych, przez dachy metalowe, po dachówki ceramiczne i betonowe. Co jest najlepsze dla Twojego domu? Na wybór materiału może mieć wpływ wiele czynników, takich jak to, jak zimne są zimy w Twojej okolicy, jak bardzo wietrzna jest pogoda i tak dalej. Pamiętaj, że każdy materiał wiąże się z innymi kosztami; niektóre z nich mogą być droższe.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie budowaidom.pl