Chcąc zaistnieć wśród lokalnych firm w wielkopolsce, a dokładnie Poznaniu, musisz przede wszystkim dostosować content do potrzeb i zainteresowań mieszkańców regionu. Tylko z adekwatnymi treściami pozycjonowanie stron internetowych Poznań będzie możliwe, gdyż ludzie nie czytają oraz nie klikają na to, co ich nie interesuje, a tym bardziej całkowicie ich nie dotyczy.  

Po prawidłowym przygotowaniu strony internetowej, nadszedł czas na odpowiednie pozycjonowanie stron internetowych Poznań. W tym wpisie przedstawimy Ci kroki, które mogą okazać się pomocne w dalszej drodze nad pozycjonowaniem, czyli jakby nie patrzeć, budowaniem wizerunku.

Przeprowadź prawidłowy audyt SEO

Najważniejszą częścią każdej przemyślanej strategii SEO powinien być właściwie przeprowadzony audyt. Jakie etapy powinien on obejmować?

  1. Najpierw zweryfikuj swoją witrynę w narzędziu Google Search Console.
  2. Następnie oceń pozycjonowanie stron internetowych Poznań on-site. Jest to proces, który pokazuje, czy Twoja witryna spełnia odpowiednie wymagania użytkowników i wyszukiwarek. Dzięki temu dowiesz się, czy masz prawidłowo zoptymalizowaną stronę pod kątem:
  • słów kluczowych,
  • HTML,
  • tagów.

Jakich narzędzi użyć do przeprowadzenia audytu SEO podczas pozycjonowania?

   1. Screaming Frog

Jest przeznaczony do zainstalowania bezpośrednio na Twoim komputerze i zawiera odpowiedni skrypt w postaci crawl bota, który jest służy do sprawdzania SEO witryny. Możesz z nim łatwo przetestować swoje linki wewnętrzne i zewnętrzne oraz analizować treść, opisy meta czy tagi w witrynie.

   2. Google Search Console

To narzędzie umożliwia sprawdzanie bieżących problemów z indeksowaniem i pozycjonowaniem witryny. Z jego pomocą możesz łatwo sprawdzić, czy Twoja witryna wyświetla się poprawnie w wyszukiwarce.

   3. SpyFU

Pomaga ocenić konkretną kampanię SEO pod kątem nieodpowiednich słów kluczowych.

   4. SEMrush

Narzędzie to sprawdza błędy techniczne znajdujące się na danej stronie internetowej.

   5. Ahrefs

Jest to aplikacja, która wyszukuje najważniejsze niedociągnięcia na stronie WWW. Wszystkie te działania dzieją się online w chmurze, przez co nie musisz instalować programu na swoim komputerze.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego pozycjonowanie stron internetowych Poznań i związany z nim audyt SEO jest tak ważny. Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzą w tym zakresie, możesz spróbować tych działań samodzielnie. Jeśli jednak czynność ta wciąż rodzi w Tobie obawy, zagwarantuj sobie pomoc. Nie ma nic złego w poszukiwaniu wsparcia, to wręcz wskazane i rozsądne rozwiązanie. W przypadku pozycjonowania w wielkopolsce, z łatwością znajdziesz agencje, które zrobią to tak, jak sobie tego zażyczysz. Pomoc jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy przeszukać Google.