Lemongrass to odmiana występująca przede wszystkim w wersji zautomatyzowanej, nazywanej też autoflowering. Zaletą tej odmiany – i głównym powodem jej wyboru – jest podwyższony poziom stężenia THC, które może dochodzić do nawet 25 procent. Ponadto Lemongrass jest hybrydą z dominującymi genami sativa. Jej spożycie wywołuje intensywne odczucie błogości i spokoju, co nie pozostało bez wpływu na możliwość jej wykorzystania w produkcji konopi medycznych CBD. 

Odmiana Lemongrass w Twojej kolekcji 

Odmiana Lemongrass powstała na bazie popularnych przodków, do których zaliczają się: Moose&Lobsta, Lemon Haze, Nova OG. W trakcie konsumpcji uwalnia wyraźne aromaty owocowe, wśród których dominują cytrusy. Lemongrass jest ponadto odmianą wysoce wydajną, co pozytywnie wpływa na jej hodowlę przemysłową, a tym samym – na dostępność jej nasion kolekcjonerskich. 

Lemongrass jest chętnie wybierany w wersji feminizowanej, poddanej specjalnemu treningowi hodowlanemu. Pod jego wpływem z ziaren zostały wyeliminowane geny odpowiedzialne za rozwój roślin męskich, ograniczając się wyłącznie do genetyki żeńskiej. Z pewnością wielu kolekcjonerów doceni ten fakt i postanowi włączyć feminizowane nasiona Lemongrass do swojej kolekcji.

Polecamy zwłaszcza sięgać po produkty sygnowane przez Anesia Seeds. Jest to kultowy hiszpański producent odpowiedzialny za wytworzenie wielu szczepów marihuany o podwyższonym poziomie THC. Niektóre odmiany Anesia Seeds dochodzą do nawet 37% stężenia. Produkty tej marki znajdziesz między innymi w ofercie polskiego dystrybutora TanieSianie.