Ze wszystkimi czynnikami do rozważenia, może być ciężko wybrać zasłony do salonu lub jakiegokolwiek pokoju w domu, naprawdę. Na szczęście są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić proces decyzyjny.

 

Po pierwsze, wybierz kilka ogólnych tematów kolorów i wzorów, na które idziesz. Niezależnie od tego, czy jest to minimalistyczna estetyka, czy coś bardziej modnego, wiedza o tym, jak chcesz, aby Twój pokój się czuł, pomoże Ci zawęzić opcje.

 

Następnie pomyśl o tym, co chcesz, aby te zasłony zrobiły dla twojego pokoju. Czy potrzebujesz ich do blokowania światła w ciągu dnia? Czy będą one tylko dodatkiem? Czy chcesz, aby miały określoną teksturę? Tkanina i elementy projektu, takie jak plisy i hafty, mogą dodać dodatkowego blasku do prostej pary zasłon.

 

Na koniec rozważ rodzaj materiału i ile światła słonecznego będzie wpadać przez okna na co dzień – pomoże to określić, jak ciężka musi być tkanina zasłonowa. Wpłynie to również na to, jak często należy je czyścić (i czy są bezpieczne dla pralki).

 

Zadawanie sobie tych pytań powinno pomóc w wyborze idealnej pary zasłon!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie forhomies.pl