Jeśli chodzi o organizację domowego biura, ważne jest, aby znaleźć najlepszą równowagę między pracą a życiem domowym. Nie chcesz izolować się od wszystkich innych (i nie chcesz, aby weszli do twojej prywatnej przestrzeni bez pukania), ale chcesz też miejsca, które czuje się jak przystań z dala od reszty świata.

 

Ustawienie biurka w oddzielnym pokoju nie zawsze jest opcją, ale jeśli możesz, jest to idealna sytuacja. Mając wystarczająco dużo miejsca, będziesz miał gdzie rozłożyć ekran komputera, dokumenty i wszystkie te materiały lub dekoracje, które kochasz, ale niekoniecznie musisz mieć pod ręką przez cały czas. Pomaga to stworzyć profesjonalną atmosferę, a jednocześnie zachować pewien poziom widoczności, aby ludzie wiedzieli, kiedy mogą ci przeszkadzać – lub jeśli muszą przyjść do ciebie z pytaniami.

 

Jeśli osobny pokój nie jest dostępny lub nie pasuje do Twojej przestrzeni, biurko w rogu sprawdzi się równie dobrze. Umieść wszelkie dekoracje w pobliżu (czy to zdjęcia w ramkach, czy bibeloty reprezentujące Twoje hobby) tak, aby goście mogli je zobaczyć, ale nie rozpraszały ich. Dzięki temu Twoje biuro będzie miało bardziej osobisty charakter, a dodatkowo może Cię zmotywować do zrobienia czegoś, ponieważ są w nim małe przypomnienia o tym, co jest najważniejsze.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie rockethome.pl