Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy przebywają w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się obca kombinacja cyfr. Zwykle w tego typu momentach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie chcemy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro przecież nie każde obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, który po prostu wymienił telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku zrobić użytek z witryny, która interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on raczej należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie kolegi, który potrzebuje naszej porady.