Spoglądasz na własny telefon i zauważasz, że dzwonił do ciebie pewien numer, jakiego nie masz w swoich kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a potem pytasz o niego swoich przyjaciół. Znajomi również nie wiedzą, jaki to numer, więc decydujesz się pod niego zadzwonić, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, jaki próbuje cię namówić na zakup bezsensownego produktu. Na pewno kojarzysz taką okoliczność, tak więc kolejnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, wiedząc, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zadziałaj tak, a ustrzeżesz się przed niefajnymi zdarzeniami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to naprawdę istotne, aby dowiadywać się, jaki to numer, a nie pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek oszustów, za pojedyncze połączenie trzeba by było zapłacić ogromną kwotę pieniędzy. Lepiej więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wpisując go do pustego okienka odpowiedniej strony internetowej. Jeżeli dokładnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje oraz czy jest bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością poczujesz się pewniej.

Zwykle lepiej nie odbierać dziwnych telefonów, bo przecież w każdej sytuacji można sprawdzić, jaki to numer, i dodatkowo odnaleźć go prędko, bezproblemowo i za darmo. Każdy powinien więc znać adres witryny internetowej, z pomocą jakiej zobaczy, Co to za numer i określi jego rodzaj.