Jeśli nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej chcemy poznać właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wówczas rozmowa często zostaje przerwana. Możemy mimo tego w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przepatrywania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy już specjalne strony internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na tego typu witrynę i następnie wklepmy do jej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy tak za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.