Coraz więcej osób decyduje się na podróż z czworonogiem. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę, że zwierzęta są akceptowane w środkach transportu publicznego, hotelach, a nawet w niektórych ogródkach przy restauracjach. Dzięki temu właściciele czworonogów nie są skazani już tylko na agroturystykę i podróże własnym samochodem. Ale co zabrać ze sobą na taką wycieczkę?

Smycz, obroża i kaganiec

To bez wątpienia trzy podstawowe akcesoria, które musimy posiadać dla każdego psa, niezależnie od jego wielkości. Nawet jeśli w trakcie podróży będzie się znajdował w transporterze, bo jest pieskiem małych rozmiarów, musimy wyprowadzać go na spacer. W obcym miejscu, zwłaszcza podczas krótkiego postoju, koniecznie powinien być na smyczy, a kaganiec może przydać się na wszelki wypadek.

Z kolei duże psy w środkach transportu publicznego po prostu muszą być zaopatrzone w każde z tych akcesoriów, ponieważ podróżują u naszego boku, a nie w transporterze.

Transporter na psa

Wspomniany już kilkakrotnie transport dla psa to ciekawa alternatywa na dłuższą podróż. Schowany w nim czwórnóg na pewno będzie  bardziej bezpieczny niż kiedy podróżuje na smyczy. Nikt nie będzie go dotykał i głaskał bez pozwolenia, ani też przypadkowo szturchał. Co więcej, dzięki podróży w transporterze pies nie musi jechać w kagańcu czy na smyczy, co na pewno będzie dla niego bardziej komfortowe.

Składane akcesoria

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia mogą być składane akcesoria, takie jak miski, które oferuje sklep zoologiczny Warszawa. Z łatwością schowasz je do plecaka czy podręcznej torby i zawsze będą w pobliżu. Dzięki temu będą zapewniać nam wygodę, a jednocześnie pozwolą bez problemu podać wodę i jedzenie pupilowi.